Švajčiarsko mojimi očami

Autor: Tibor Švarda | 4.4.2015 o 21:23 | Karma článku: 5,62 | Prečítané:  1610x

O Švajčiarsku sa večne rozpráva ako o krajine hodiniek, syrov a čokolád. Médiá vyzdvihujú pomerne často vysokú životnú úroveň obyvateľstva a nadštandardnú kvalitu života, keďže sa táto krajina pravidelne objavuje na popredných priečkach medzinárodných rebríčkov. To všetko je pravda. Mňa ale najviac zo všetkého fascinuje skvelá lokalizácia v srdci Európy, odkiaľ máte všade na skok a úžasná príroda, ktorá na malej rozlohe skrýva nevídané množstvo pokladov.

Žijem tu už nejaký ten čas a za to krátke obdobie som stihol nahromadiť neskutočné množstvo fotiek na mojich potulkách prírodou. Buď na obyčajnej prechádzke, pri behu, na bicykli alebo pri lyžovaní sa mi naskytli nezabudnuteľné pohľady s ktorými by som sa na tomto fotoblogu rád podelil.

Zürich
Je to mesto, kde trávim najviac času. Rozkladá sa pozdĺž brehov malebnej rieky a jazera, ktorých voda je tak čistá, že sa z nej môžete napiť. Miestne lesy a pohoria ponúkajú skvelé panoramatické výhľady na celé okolie.

Vierwaldstattské jazero
Oblasť okolo Luzernského jazera má vskutku rozprávkový ráz. Výhľady z vrchov Mt. Rigi a Mt. Pilatus mám doteraz v živej pamäti. Miesta ako Luzern, Weggis, Brunnen či Schwyz sa oplatí navštíviť.

Francúzska a talianska časť Švajčiarska
Vždy veľmi rád zavítam aj do južnejších oblastí Švajčiarska. Tu nadobudnete pocit ako keby ste boli na dovolenke pri mori. Miestne teploty a palmy vás v tejto ilúzii ľahko nechajú. V západnej francúzsky hovoriacej časti odporúčam navštíviť mestá na brehu Ženevského jazera (Ženeva, Lausanne, Montreux, Chillon) a vo východnej talianskej časti hlavne Locarno a Lugano.

Zima, sneh a hory
Švajčiarsko je rajom pre zimné športy. Ja sám som vyskúšal aspoň desať lyžiarskych stredísk. Najlepším zážitkom bolo lyžovanie na Klein Matterhorn vo výške 3800 m.n.m. Vyššie stredisko v Európe nenájdete. Medzi najznámejšie strediská ktoré odporúčam patrí Zermatt, St. Moritz Corviglia, Davos Klosters Parsenn, Flims Laax Falera, Aletsch Arena, Engelberg Titlis a mohol by som pokračovať.

Toto bol výber z mojich vlastných najobľúbenejších fotiek. Dúfam, že sa vám páčili a aspoň trošku som poodhalil krásu miestnej prírody. Na fotenie používam iba môj mobil Samsung Galaxy Note II a Samsung Galaxy Note III. Všetky fotky sú upravené cez Instagram.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?