Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Barter teda výmenný obchod sa stáva reálnou alternatívou k peniazom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

no

nie je to nabadanie na danove uniky DPH ????? a dane z prijmu ????

Vsetko mas zdanene..

V USA odsudili dvoch dochodcov - kamaratov lebo jeden /byvaly podnikatel - studniar/ vykopal tomu druhenu studnu pri dome a ten druhy na oplatku mu tusim nieco pomohol postavit /garaz?/
 

Obidvaja porušili zákon.

A ten zákon je platný aj u nás!!!

1. Zákon o dani z príjmov - § 2:
c) príjmom je peňažné plnenie a nepeňažné plnenie dosiahnuté aj zámenou, ocenené cenami bežne používanými v mieste a v čase plnenia alebo spotreby,

2. Zákon o DPH - § 2:
(1) Predmetom dane je
a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby,
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby,

V týchto zákonoch sa nepíše o peniazoch ale o HODNOTÁCH (protihodnota...). Štát je obozretný a z histórie pozná význam peňazí...
 

 

U nas by NIC NEPORUSILI!!!!

si vytrhol 1 paragraf z kontextu a robis zo seba mudreho.

ad 1) Zakon o dani z prijmov:
(1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4.

Tj ak nemal iny prijem danove by u nas podat nemusel !!!

2) Zakon o DPH.

Registračná povinnosť

§ 4
Na začiatok

(1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 49 790 eur, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň.

Tj ak mu nevyplynula povinost sa registrovat, nema povinnost DPH svoje zluby (tovary) zatazit a vobec nie podavat a ODVADZAT DPH!


Ci ty ako napr. zamestnanec odvadzas DPH? Ci si v zivote nepocul o zivnostnikovi neplatcovi DPH? Alebo s.r.o.?

Dalsi truhlik
 

Múdri sú tí, čo tie zákony robili.

1. (2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy z:
a) z vytvorenia diela a umeleckého výkonu27) a z použitia alebo poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva,
b) z činností, 28) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním

Takže milý prvý dôchodca, ktorý staval studňu susedovi, zatajil príjem, pretože jeho príjmom v tomto prípade bolo postavenie garáže od suseda (nepeňažné plnenie dosiahnuté zámenou), ktorého cena by myslím presiahla 19,2-násobok životného minima. To isté druhý dôchodca, studne sa stavajú aj za 10 000 euro.

2. O DPH:
(4) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať aj zdaniteľná osoba, ktorá nedosiahla obrat podľa odseku 1 alebo 2.

§ 22
Základ dane pri dodaní tovaru a služby:
(1) Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú dodávateľ prijal alebo má prijať od príjemcu plnenia alebo inej osoby za dodanie tovaru alebo služby, zníženú o daň. Do základu dane sa zahŕňa aj dotácia alebo príspevok, ktorý dodávateľ prijal alebo má prijať k cene tovaru alebo služby.

Ak teda musím platiť pri preberaní zásielky z Číny clo a dph v hodnote 45,68.- euro, tak pravdepodobne by aj obidvaja dôchodcovia mali mať povinnosť odviesť štátu dph z ceny určenej znalcom pri oceňovaní oboch stavieb.

Ale pravdepodobne by k tomu nedošlo, pretože by im hrozilo toľko iných pokút za porušenia toľko iných zákonov (BOZP, Stavebný, Živnostenský...), že by sa na to vykašlali.
 
Hodnoť

výmenný obchod

je riešenie ak účastníci NEMAJÚ FUNKČNÝ finančný systém. napríklad po našom prechode od socializmu ku kapitalizmu, neboli funkčné "prepočítavania hodnoty mien, ... a tak sa KLOPOTNE hľadal ďalší kto je schopný dodať ekvivalentné množstvo niečoho čo by som vymenil za niečo iné. a problém je v tom, že musím ponúkať tovar, ktorý na opačnej strane potrebujú. a vymeniť ho za tovar, ktorý viem "tuná" minúť. pokusy o niečo také vo väčšom rozmere ako dvaja, traja BURZIÁNI to bolo viacero. a zakapalo.
funguje to iba na pár miestach sveta a v skutočnosti o barter nejde - komoditné burzy.
 
Hodnoť

Barter je fundamentálny ekonomický vzťah

Vďaka nemu funguje väčšina mikroekonomických vzťahov medzi partnermi (niele) v manželstve.
 
Hodnoť

Ešte vyšším stupňom bartelu

je systém urob si všetko sám. Tu už nemôže byť ani reči o daňovom úniku a štátna mafia dostane figu borovú.
 

pravda

akurat dnes sa chystam do dielne trosku podestilovat ropu a navarit benzinu. a ked mi vyjde cas, tak aj trochu zeleza potavim, drotiky potaham, budem stavat novy plot, tak dalsiu zimu z toho napletiem pletiva.
 

Vaša chyba, že neviete taviť železo,

ja to viem,a keby som to nevedel, tak si urobím plot drevený. A čo sa týka ropy, nemáte nohy, že musíte jazdiť autom? Kam sa ponáhľate? Zarábať peniaze, aby ste si mohli kúpiť veci, ktoré nepotrebujete a zaplatiť dane, ktoré gorili rozkradnú?
 
Hodnoť

 

A este vyssim levelom barteru su peniaze, huraaaa, uz na celom svete funguju!!!
 

Nevýhodou peňazí je,

že sú anonymné. A tak neviete, keď niekomu predávate svoj krvopotne vyrobený výrobok, či on tie peniaze neukradol a či ich získal vyrobením potrebného tovaru. Viď Grécko, kde státisíce ľudí poberalo dôchodky na mŕtvych príbuzných, čiže za tie peniaze nevytvorili žiadny tovar, vhodný na výmenu.
 
Hodnoť

Peniaze robia človeka tým, čím je,

ten, kto to nevie, sotva prežije - bol slogan pesničky, ktorú som napísal pred vyše 40 rokmi za hlbokého socíku, keď bartrom za prijatie na Právnickú fakultu UK boli kľúče od auta. Žiaľ, burzovému špekulantovi je v podstate jedno, čím sú peniaze kryté, on ich chce mať čo najviac, za každú cenu, aj keď sú to iba papieriky. Keď potom celý ten „systém“ tvrdo dopadne na hubu, nanajvýš sa ich zopár zastrelí , ostatní pokračujú v honbe. Priživujú sa na tom („systéme“) hordy „analytikov“ (od slova anus), politici rajzujú na summity ako na klavír a to všetko prehlbuje bezcennosť tých papierikov, no tí, ktorí si nimi chceli zabezpečiť slušnú starobu, sa tiež môžu iba zastreliť, ak ich včas nezamenili za zlato alebo aspoň striebro, lebo na rozdiel od aktérov komoditnej burzy, nemajú dosť veľké cisterny na naftu...
 

 

Burzovi spekulanti nepredstavuju ani zdaleka skutocne nebezpecenstvo. Ak by hlavni vinnici a zlodeji - stat spolu s centralnymi bankami nenafukovali cyklicke bubliny dlhu a nefalsovali peniaze, tak by ti spekulanti zarabali podstatne menej. Tvrdo nepadneme na hubu kvoli nim, ale kvoli statno-korporatnej mafii a nimi legalne implementovanej Ponzi scheme.
 


Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 577
 2. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 119
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 105
 4. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 89
 5. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 82
 6. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 65
 7. Martin Greguš: Rekapitulácia celoplošného skríningu. Ste spokojný s jeho priebehom? Plusy a Mínusy 64
 8. Gabriela Uhlarova: Ak máš taký dar, máš to robiť zadarmo 55
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 46
 10. Martin Droppa: Nech Žije Modrý Pondelok! Hurááá!!! 45

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?